Готуємося до ЗНО

Загальна характеристика ЗНО-2017

Зовнішнє незалежне оцінювання ( ЗНО) - це оцінювання результатів навчання, здобутих на певному освітньому рівні, яке здійснює спеціально уповноважена державна установа.

У Дніпропетровській та Запорізькій областях проведення ЗНО організовує      Дніпропетровській регіональний центр оцінювання якості освіти ( ДпРЦОЯО).

ЗНО проводиться за кошти державного бюджету та є безкоштовним для його учасників.

Учасники ЗНО:

- випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів (ЗНЗ) 2017 року для здобуття атестата та вступу до ВНЗ України на конкурсній основі;

- випускники ПТНЗ, ВНЗ I-II рівнів акредитації (технікумів, коледжів тощо), інші особи, які вже отримали (або отримають у поточному навчальному році) атестат та мають бажання вступати до ВНЗ України.

Предмети ЗНО:

Українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, німецька, французька, іспанська та російська мови – загалом 12 навчальних предметів, з яких кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більше ніж із 4 навчальних предметів.

Завдання сертифікаційних робіт ЗНО укладаються державною мовою. За бажанням особи такі завдання надаються мовою національних меншин, якщо цією мовою здійснюють навчання в системі загальної середньої освіти (крім завдань з української мови і літератури, російської мови та іноземних мов).

Перед початком реєстрації для участі в ЗНО- 2017 потрібно визначитися з тим, які предмети потрібні для вступу до обраного ВНЗ на ту чи іншу спеціальність. Перелік предметів, потрібних для вступу, затверджується Правилами прийому кожного окремого ВНЗ та розміщується на офіційному веб-сайті ВНЗ (розділ II Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів Украйни в 2017 році, затверджених наказом МОН України від 13 жовтня 2016 року № 1236,зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 23 листопада 2016 року за № 1515/29645).

ЗНО та ДПА:

Випускникам старшої школи ЗНЗ 2017 року результати ЗНО зараховують як результат державної підсумкової атестації ( ДПА) з предметів:

- українська мова;

- математика або історія України ( період ХХ- початок ХХІ століття);

- один із навчальних предметів за вибором випускника.

Звертаємо увагу! Якщо випускнику потрібно скласти і математику, і історію України, він може обрати один із цих предметів 2-м предметом ДПА, а інший – 3-м предметом ДПА.

Для визначення результатів ДПА випускників загальноосвітніх навчальних закладів зараховуватимуться результати виконання всіх або частин завдань сертифікаційної роботи, що залежить від конкретного навчального предмета.

Реєстрація для участі в ЗНО:

*Реєстрація для участі в ЗНО 2016 – з 06 лютого до 17 березня;

*Внесення змін до реєстраційних даних – до 31 березня;

*Проведення ДОДАТКОВОЇ сесії ЗНО  2017 – з 03 липня до 17 липня.

Офіційне оголошення результатів додаткової сесії не пізніше через 10 календарних днів з дня проведення останнього зовнішнього оцінювання.